Baza wiedzy

1. Co oznacza, że produkty Grande Forge są najwyższej jakości?

Cenny surowiec

Podstawową zaletą i jednocześnie tym, co wyróżnia produkty Grande Forge od innych produktów oferowanych na rynku, jest zastosowanie cennych materiałów i szlachetnych kruszców.
Motto Daniela Swarovskiego brzmiało: "Nieustannie poprawiać to, co dobre". Dlatego zastosowanie oryginalnych kryształów STRASS® i SWAROVSKI® Crystal nadaje kolekcjom Grande Forge unikalną aurę szlachetności. Wszystkie produkty STRASS® i SWAROVSKI® Crystal posiadają oryginalny certyfikat producenta i wyróżniają się czystością, precyzją cięcia i wspaniałym blaskiem.
Oprócz kryształów SWAROVSKI® w balustradach Grande Forge używane są materiały takie jak malachit, onyks, tygrysie oko, kamień księżycowy, kryształ górski, topaz czy ametyst. Natomiast elementy metalowe, oprócz szlachetnej stali, mogą być wykonane z lakierowanego mosiądzu, czy pokryte 24 karatowym złotem, czarnym chromem, niklowane bądź patynowane. Wszystko po to, aby wnętrze Państwa domu było wyjątkowe.

Jakość wykonania

Kolejną cechą wyróżniającą produkty Grande Forge jest wysoka jakość wykonania. Balustrady są tym elementem wyposażenia domu, które tworzą jego charakter. Balustrady Grande Forge wykonywane są z dużą starannością. Wiele elementów wykonywanych jest ręcznie i poddawanych wieloetapowej, pracochłonnej obróbce. Ta wysoka jakość produktów Grande Forge sprawia, że balustrada w Państwa domu będzie piękna, efektowna i solidna.

Unikalne wzornictwo

Tym, co sprawi, że Państwa balustrada będzie niepowtarzalna jest unikalne wzornictwo. Duża część elementów Grande Forge chroniona jest patentem. Do opracowania wzorów balustrad i form odlewów firma zaprosiła światowej klasy artystów kowali i rzeźbiarzy. Dzięki temu unikalny wzór i styl może gościć w Państwa domu.

2. Czy lepiej będzie zamówić u kowala indywidualna balustradę, czy zastosować elementy Grande Forge?

Balustrady Grande Forge są produktami najwyższej jakości wykonanymi z materiałów bardzo trudnych do obróbki w zwykłym warsztacie kowalskim. Grande Forge oferuje m.in. odlewy mosiężne i żeliwne, złocenie lub pokrywanie elementów czarnym chromem, tralki z kryształami lub z kamieniami półszlachetnymi, a do tego wykwintne i subtelne wzornictwo. Tego typu balustrad nie wykonuje się w większości zakładów kowalskich w Polsce.
Stosując tralki Grande Forge, otrzymują Państwo przygotowane do montażu elementy balustrady. Pozostaje jedynie zlecić ich montaż, co powinno być tańsze i szybsze, niż wykonanie całej balustrady od początku przez kowala.

3. Czy lepiej zamontować tralki do stopni, czy w ramce? Jaka jest różnica?

Montaż tralek do stopni

Jest to niezawodna metoda montażu. Ten sposób mocowania jest charakterystyczną cechą balustrad Grande Forge, który pozwala wydobyć w pełni piękno tralek. Dzięki zamocowaniu do schodów każdej z tralek, balustrada zyskuje wyjątkową sztywność. Dekoracyjne mosiężne maskownice w połączeniu z mosiężnymi pochwytami dają balustradzie wyjątkowy efekt estetyczny.

Montaż tralek w ramce

W tym przypadku należy wziąć pod uwagę montaż tralek nośnych (podpierających) w odległości co najmniej 1,5 m od siebie, co zapewni niezbędną sztywność balustrady.

4. Czy w balustradzie można używać tylko tralek pośrednich, bez słupków nośnych?

Podczas montażu każdej tralki w stopniach (każda tralka jest mocowana niezależnie), taka metoda jest możliwa. Jednak na początku i na końcu każdego zabiegu schodów powinny być zastosowane tralki nośne lub inne usztywnienia. Tralki nośne mają funkcję dodatkowego podparcia pochwytu, a także pełnią ważną funkcję dekoracyjną.

5. Czy balustrady Grande Forge mogą być stosowane na zewnątrz budynków?

Balustrady z mosiądzu i elementów dekoracyjnych można stosować tylko w pomieszczeniach. Na zewnątrz budynków można stosować balustrady stalowe i żeliwne, pod warunkiem zapewnienia im odpowiedniej ochrony przed korozją poprzez zastosowanie podkładu antykorozyjnego i malowania dwuwarstwowego.

6. Czy kryształy Swarovskiego stosowane w tralkach Grande Forge są oryginalne?

Wszystkie kryształy są produkowane przez Swarovski AG (www.swarovskigroup.com) i posiadają odpowiedni certyfikat producenta. Jak wiadomo, kryształy Swarovskiego są wykonane z kryształu optycznego i mają wysokie współczynniki refrakcji. Z tego powodu jasność i gra światła na kryształach są porównywalne do diamentów.

7. Jakiego materiału używa się w kolekcji "Cast Iron"?

W kolekcji "Cast Iron" (żeliwo) używa się żeliwa ciągliwego. Takie żeliwo, dzięki technologii produkcji, ma wyższą lepkość i plastyczność niż żeliwo szare lub białe.

8. Jakie rodzaje farb oferujecie w przypadku produktów dostarczanych w niepomalowanej formie?

Oferujemy nie tylko wszystkie rodzaje malowania (jednokolorowe malowanie w wybranym kolorze, patynowanie, malowanie proszkowe), ale także nakładanie złoceń, niklowanie, miedź, cynkowanie.
Patyna nadaje produktom efekt postarzania.
W procesie malowania proszkowego na powierzchni produktu powstaje polimerowa powłoka o wysokich właściwościach ochronnych.
Galwanizacja to powlekanie produktu cienką warstwą metalu w metodą elektrolityczną. W wyniku zastosowania złota, niklu lub miedzi uzyskujemy wysokiej jakości powierzchnię o wysokich właściwościach ochronnych i dekoracyjnych.

9. Kto wykonuje projekty tralek?

Do opracowania wzorów balustrad i form odlewów firma zaprosiła światowej klasy artystów kowali i rzeźbiarzy. Wiele wzorów elementów Grande Forge została wykonana przez francuskiego projektanta René Deibera - uznanego rzeźbiarza z wieloma nagrodami i wyróżnieniami w branży zawodowej. Wszystkie produkty Grande Forge o opatentowanej konstrukcji są chronione prawami autorskimi i prawem europejskim.

10. Jak pakowane są tralki Grande Forge?

Wszystkie elementy Grande Forge dostarczane są solidnie opakowane. Szczególnie solidnie zapakowane są tralki już wykończone lub posiadające zamontowany kryształ lub kamień półszlachetny. Wówczas każda z tralek zapakowana jest w sztywny plastikowy tubus lub grubą folię. Opakowania te mają chronić tralki podczas montażu i nie powinno się ich usuwać do momentu zakończenia prac montażowych.

11. Czy są dostępne modele 3D tralek Grande Forge?

Tak. Naszym Klientom udostępniamy nieodpłatnie modele 3D tralek Grande Forge, które można wykorzystać do wykonania wizualizacji. Prosimy o e-mail w tej sprawie, a prześlemy komplet plików.

12. Na jakim etapie budowy najlepiej jest montować balustrady Grand Forge?

Balustrady Grande Forge można montować, gdy schody nie są jeszcze wykończone, jak również na etapie, gdy dom jest całkowicie wykończony, a nawet umeblowany. Dobrze jest zlecić kowalowi wykonanie wizualizacji schodów wraz balustradą, aby upewnić się, czy oczekiwany efekt będzie wykonalny dla ekipy montującej schody, jak również dla kowala montującego balustradę.
Naszym Klientom udostępniamy nieodpłatnie modele 3D tralek Grande Forge, które można wykorzystać do wykonania wizualizacji.

13. Czy pochwyt mosiężny można wyginać?

Tak. Pochwyty mosiężne Grande Forge wykonane są ze specjalnego stopu mosiądzu, który podatny jest na termiczną obróbkę plastyczną. Mosiądz pod wpływem obróbki termicznej łatwo się formuje i nie pęka. Zalecamy zlecić wyginanie mosiądzu doświadczonemu kowalowi.